Українській Асоціації Учасників Ринку Електромобілів – 2 роки.

logoСьогодні «Українській Асоціації Учасників Ринку Електромобілів» об’єднує 14 компаний, кожна з яких внесла свій особливий і вкрай важливий вклад в створення, становлення і розвиток громадського об’єднання. Всі ми різні, але нас об’єднує бажання і прагнення зробити нашу країну кращою, заможною та зручною для роботи і відпочинку. За ради цього мы набивали гулі, терпіли невдачі, досягали успіхів та перемагали.

Будь-який пройдений шлях потребує аналізу, критики та планів на майбутнє.

Ми визначили для себе декілька основних напрямків діяльності:

• популяризація енергоощадних та інноваційних екологічно чистих технологій та проектів;
• сприяння та підтримка національного наукового та виробничого потенціалу, з метою збереження існуючих та підготовки нових висококваліфікованих кадрів та створення нових робочих місць;
• сприяння приведенню до міжнародних стандартів українського законодавства щодо розвитку, поширення та експлуатації екологічно чистого автомобільного транспорту;
• сприяння підвищенню грамотності населення щодо електротранспорту;
• сприяння розвитку зарядної інфраструктури;
• сприяння залученню інвестицій;
• сприяння розвитку умов для ефективного виробництва та утилізації електромобілів та їх комплектуючих.

На перший погляд аж занадто амбіційно, але суть подібного підходу грунтується на розумінні масштабу ідеї та необхідності системного підходу до розбудови електромобільного сегменту ринку. Отож ми почали, так би мовити, з ідеології та просвітництва.

Основна маса публікацій в пресі, виступів по ТБ та радіо (їх вже сотні) – це робота нашої команди. Кожен з учасників асоціації, розповідаючи про свої досягнення, одночасно додає позитивних фарб до загальної картини необхідності розбудови електромобільного сьогодення України. Ми виступали перед гуманітаріями і природничниками, перед студентами і викладачами, на конференціях і круглих столах, перед управлінцями і виконавцями, перед депутатами і міністрами, брали участь в роботі політичних партій. Всі ці виступи потребували серйозної аналітичної роботи і ми вчились зосереджувати акценти в залежності від аудиторії та слухачів. . Крім того, кожен з членів асоціації неодноразово виступав в якості експерта.

17155185_1876921569218703_134858025372441379_nСтворення асоціації дозволило виступати з законодавчими ініціативами та пропозиціями правового характеру. Ми постійно наголошуємо що при створенні правового поля розвитку автономного електромобільного транспорту в Україні дуже важливо використати досвід інших держав та існуючі і діючі міжнародні екологічні програмні угоди, а також правила і досвід щодо створення преференцій, компенсаційних виплат, пільгового оподаткування та інше.

Законодавча, виконавча, а також місцеві органи влади хоч і не з готовністю та все ж дослухаються до думки громадської організації. Створивши асоціацію ми організували громадську силу що здатна формулювати, документувати, супроводжувати та обстоювати інтереси вже існуючого та такого що набирає сили явища. Асоціація в змозі обгрунтувати та подати електромобільний рух як системне комплексне явище, що стосується декількох сфер господарювання, та для розвитку якого потрібно об’єднати зусилля декількох міністерств, відомств та місцевих органів. Ми це зрозуміли в процесі підготовки перших законопроектів щодо зменшення податкового навантаження та створення мережі зарядних станцій. Саме члени асоціації були першими, хто обгрунтував необхідність створення інфраструктури зарядних станцій в Україні та долучення її до європейської мережі. Сьогодні питання не ставиться «чи потрібно?», сьогодні ставиться питання «скільки?», «де?», «яких?». Більше того ми можемо запропонувати станції швидкої зарядки вітчизняного виробництва. Для цього в Україні є фахівці, є виробничі потужності і є споживачі цього продукту.

love_iconМи бачимо колосальний інтерес до електромобільної теми як зі сторони молоді, так і людей старшого віку. Молодь використовує електромобіль як розвагу або екологічний і економічний засіб пересування, підприємці та люди старшого віку вбачають в ньому засіб для бізнесу або сімейне авто, але одні й другі майбутнє без електромобіля не уявляють.

На мою думку, головне досягнення асоціації на сьогодні в тому що і соціум і влада переконались що автономний електромобільний транспорт – явище об’єктивне і характерне для всіх без виключення індустріальних, технократичних держав. Об’єктивність та не зворотність процесу обумовлюється технічним прогресом, міжнародними екологічними вимогами, переглядом енергоджерел та енергетичною безпекою в умовах коли енергоносії стають зброєю тиску та шантажу.

image_7440Сьогодні вже можна сказати, що наші зусилля не залишились не поміченими. Більша частка риторики що лунає з кабінетів влади на користь електромобілів побудована на наших матеріалах та пропозиціях (хоча і без посилань на першоджерело). Але нас влаштовує сам факт, що наші бачення беруться за основу… Це вже результат.