Українська ера електромобілів – чому варто використовувати електроенергію і забути про бензин?

UKmedia_3_sm12 жовтня о 11:30 в Українському кризовому медіа-центрі відбулась прес-конференція на тему: «Українська ера електромобілів – чому варто використовувати електроенергію і забути про бензин?»

Конференція була організована та проведена завдяки зусиллям МДО “Депутатський контроль”, які підготували та подали на розгляд Верховної Ради України законопроекти щодо звільнення електромобілів від оподаткування.

Ми говорили про те, що відбудеться із українською економікою та екологією, якщо Верховна Рада ухвалить законопроекти про відміну оподаткування на електромобілі до 2020 року.

UKmedia_1_smАрсеній Абдураїмов – Голова Правління ГО “Асоціація учасників ринку електромобілів” під час конференції зазначив, що: «Стан екології, забруднення повітря у місті Києві, сягає критичного рівня. На сьогодні вагітна жінка, яка проживає в екологічно чистому регіоні та випалює пачку цигарок на день, наносить шкоду своїй дитині таку саму, як жінка, що проживає у Києві та не палить. Електромобілі можуть значно покращити екологічну картину. А зменшення податкового обтяження принципово змінить відношення й до виробництва електромобілів в Україні, а отже й створить додаткові робочі місця, й наповнить бюджет значно більше, ніж податки, що сплачуються наразі на ввезення «зелених» автівок. А відтак, ринок електромобілів може стати для України бюджетоутворюючою галуззю».

Кирило Криволап підкреслив та в цифрах довів, що: “Відміна оподаткування – це шанс українського автопрому на відродження. Україна – лідер із запасів літія, ми маємо унікальну можливість налагодити як виробництво комплектуючих до електромобілів, так й виробництво самих електромобілів. Якщо цей процес розпочати зараз, то до 2025 року в Україні може бути до 10% електричного транспорту. І це не тільки електромобілі, а й електроавтобуси та комунальна техніка”.

Олександр Кравцов поділився з усіма власним досвідом: “Електромобіль за рік використання заощаджує до 2х тисяч долларів своєму власнику. І ці кошти залишаються в країні й реінвестуються в українську економіку, а не йдуть до інших країн. А інфраструктурні рішення, що наразі розвиваються інженерами, можуть стати основою для експорту”.

Також учасники Асоціації запросили всіх відвідати “Енергетичний Арсенал” 14 жовтня для тест-драйву електромобілів та обговорення всіх питань щодо розвитку ринку електромобілів та зарядної інфраструктури.